5 podstawowych kroków wieczornej pielęgnacji skóry

Pielęgnacja skóry twarzy jest czynnością, którą wykonujemy każdego dnia. Najważniejszym jej etapem jest wieczorny demakijaż skóry. Po całym dniu na powierzchni naskórka osiadają zanieczyszczenia z powietrza, kurz, łój i resztki makijażu. Wieczorna pielęgnacja ma za zadanie dokładne oczyszczenie skóry, aby preparaty nakładane w kolejnych krokach mogły właściwie zadziałać, a skóra w trakcie nocy odpowiednio się zregenerować.

Codzienny rytuał pielęgnacyjny powinien składać się z pięciu podstawowych kroków. Najważniejszym z nich jest dwuetapowy demakijaż skóry twarzy, ponieważ ma wpływ na wszystkie etapy dalszej pielęgnacji.

Etapy prawidłowej pielęgnacji skóry:

  1. Pierwszy etap demakijażu to preparat hydrofilowy z fazą olejową, płyn micelarny lub mleczko dobrane w zależności od rodzaju cery.
  2. Drugi etap demakijażu to pianka, żel lub płyn micelarny jeśli nie był użyty w pierwszym etapie demakijażu. Ten krok ma za zadanie doczyścić pozostałości zanieczyszczeń.
  3. Tutaj wchodzimy w etap pielęgnacyjny. Tonik lub hydrolat, który odświeża i przywraca naturalne pH skóry.
  4. Krem pod oczy idealnie nawilża i odżywia. Skóra pod oczami jest cienka i należy szczególnie o nią zadbać.
  5. Krem – na dzień wybierz z filtrem, a na noc z substancjami aktywnymi dobranymi do rodzaju Twojej cery.

Zależy nam, aby Twoja pielęgnacja stała się codzienną, obowiązkową czynnością, ponieważ odpowiednio wykonywane kroki są kluczem do sukcesu pięknej i zdrowej cery.

Często nie zdajemy sobie sprawy, że wszystkie te czynności powtarzane codziennie mają ogromny wpływ na proces starzenia się skóry. Nieodpowiednio dobrana pielęgnacja, źle ułożona kolejność użytych produktów lub niedokładność może spowodować pogorszenie się wyglądu i jakości skóry.